VÍNA

Všechna vína pro vás pečlivě vybíráme, pravidelně degustujeme a neustále doplňujeme. Abychom měli jistotu stabilní kvality vín a širokého sortimentu výrobků, který uspokojí jak vinařské nováčky, tak nejnáročnější fajnšmekry, nabízíme vám produkty dvou stálic moravského vinařství - Znovín Znojmo a.s. a Vinné sklepy Lechovice.

Bílá vína


Bílé víno je tradičně jedním z nejoblíbenějších doplňků lehčích večeří a příjemných posezení s přáteli. Znojemská bílá vína, ať už polosladká, polosuchá či suchá, se řadí mezi jedna z nejkvalitnějších moravských vín. Za chuťově plnými a úžasně aromatickými bílými víny stojí především specifické přírodní podmínky, které panují v oblasti Znojemska. Díky střídání slunečných a teplých dnů a chladnějších nocí si hrozny uchovávají více aromatických látek a důležitou kořenitost.    

Typickými odrůdami ze Znojemska, které se jako jediné mohou pyšnit označením VOC, jsou Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Sauvignon. Vína nesoucí toto označení musí splňovat přísné podmínky VOC ZNOJMO a jsou hodnocena komisí na základě předem schválených pravidel. Všechna tato vína jsou mimořádná a typická svojí aromatičností. 

V naší vinotéce kromě rozmanitého sortimentu vín s označením VOC a tradičních bílých odrůdových vín najdete také speciality - suché a polosuché pozdní sběry, vína kategorie výběr z hroznů a výběr z bobulí, vína ledová a slámová.  

Detailní informace o nabízených bílých vínech najdete na www.znovin.cz Červená vína


Oproti bílým vínům je chuť červených vín výraznější a silnější, často doprovázená příjemnou tříslovinou. Ta je způsobená tím, že modré hrozny v našich klimatických podmínkách dozrávají odlišným způsobem než v jižních zemích. Díky tomu získávají moravská vína vlastní osobitý charakter. Z modrých odrůd pěstovaných v oblasti Znojemska převažuje Svatovavřinecké. Vysoké kvality ovšem dosahuje také Frankovka, Cabernet Moravia nebo Rulandské modré. 

V posledních letech se pozornost společnosti Znovín Znojmo, a.s. zaměřila právě na odrůdu Rulandské modré. S cílem vytvořit unikátní, chuťově zakulacená vína se společnost obrátila na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Z této úspěšné spolupráce vzešla chuťově vybalancovaná vína inspirovaná Ludolfovým číslem π ~ 3,14. V průběhu cryomacerace (naležení) hroznů se bobule nejprve zchladí na teplotu 3,14°C, a teprve následně se lisují. Díky tomuto procesu se z vína odstraňuje ostrá kyselinka a vzniká plné zakulacené víno příjemně klouzající po jazyku. 

Kromě chuťově zakulacených vín odrůdy Pinot noir, najdete v naší vinotéce také červená vína s přívlastkem výběr z hroznů, pozdní sběr nebo moravská zemská vína. 

Detailní informace o nabízených červených vínech najdete na www.znovin.cz  

Růžová vína


Růžová vína jsou pro mnohé ideálním kompromisem mezi svěžestí bílých vín a výraznou chutí vín červených. Růžová vína se stejně jako ta červená vyrábí z modrých odrůd vín, např. Frankovka, Svatovavřinecké, Cabernet Sauvignon nebo Rulandské modré. Barevná rozdílnost těchto dvou vín je dána technologií výroby. Zatímco červená vína se po pomletí hroznů nechávají několik dnů odležet na rmutu a až poté se lisují, růžová vína se lisují již několik hodin po pomletí hroznů. Díky tomu růžová vína oslní příjemně ovocnou a květinovou chutí, která je doplněna buď o svěží kyselinku nebo příjemný zbytkový cukr. 

Výrazným představitelem této kategorie vín s typickou ovocnou nasládlou chutí a nádhernou květinovou vůní připomínající růže je Cabernet Sauvignon Rouge. Toto víno doplnilo již existující dvojici Sauvignonů - Green a Tropical, jejichž lahve jsou uzavřeny skleněným uzávěrem na rozdíl od ostatních cabernetů, u nichž jsme zvyklí na klasický korek. Pro ještě dokonalejší zážitek z vůně je láhev Cabernetu Sauvignon Rouge doplněna o stírací plošku, která se po rozetření nádherně rozvoní po růžích. Díky tomu lze Cabernet Sauvignon Rouge považovat za ideální dárek především pro ženy. 

Detailní informace o dalších nabízených růžových vínech najdete na www.znovin.cz     


Sekty


Sekty neodmyslitelně patří k oslavám všech velkých událostí. Především proto, že jsou to vína, která mají švih, svěžest, eleganci i říznost. Přítomnost svěží kyselinky v sektech zaručují především ideální klimatické podmínky, které pro pěstování odrůd vhodných k výrobě sektů na Moravě panují.

Sekty z bílých odrůd jsou svěží a lehčí, takže se hodí spíše jako přípitek. Sekty vyrobené z modrých odrůd jsou v chuti plnější, těžší a výborně se tak snoubí s masovými pokrmy. Pro takovou příležitost je ideální například červený sekt vyrobený z odrůdy Svatovavřinecké, který nadchne svojí typickou vůní čerstvých švestek a příjemnou pikantností umocněnou unikajícími jemnými bublinkami. 

Všechny námi nabízené sekty jsou vyrobené tradiční metodou kvašením v lahvi. Což je metoda, která je finančně, časově i technologicky náročnější, ale dává vzniknout vínům, která jsou komplexnější, minerálnější, perlení v nich je mnohem jemnější a déle vydrží ve sklenici. 

Detailní informace o nabízených sektech najdete na www.znovin.cz 

Minivína


Oblíbené odrůdy červených a bílých vín ve zmenšených podobách o objemu 0,187l. Miniatury lze použít například jako dárek pro svatební hosty. Díky šroubovacímu uzávěru jsou také ideálním řešením na cestu s sebou, ať už pěšky, na kole či vlakem.  

Vybírat můžete jak z přívlastkových vín - pozdních sběrů a výběrů z hroznů, tak z vín jakostních.  

Kompletní nabídku miniaturních vín a jejich degustačních kolekcí najdete na www.znovin.cz